Het zit er alweer op

Team 1 van de teamcaptains Peter Janneman en Gert Weijman, speelde in Swifterbant bij gastvrouw/heer ShortGolf Flevoland 1 tegen Putten 2. Een strijd om plek 3 of 4, oftewel handhaving in de hoofdklasse of degradatie naar de 1e klasse. Uitslag, duidelijk, 17-5 voor de Puttenaren.
De plekken 1 en 2 waren respectievelijk voor de met kop en schouders boven de rest uitstekende thuisploeg en het beduidend minder dominante Spielehof 1 uit Boekelo.
De andere uitslag in deze poule tussen KLM 1 en Spielehof 1 eindigde in 2-20.

Team 2 van de afscheid nemende teamcaptain Bram van der Burg, was te gast bij Kieviten 1 in Wassenaar en de tegenstander heette Oegstgeester 1.
De andere wedstrijden in deze poule was tussen kampioen De Zandvoortse 1 en Ookmeer 1, uitslag 16-6. Ook bij winst was degradatie niet meer te voorkomen zullen we maar zeggen. Bijgaand alweer het laatste sfeerverslagvoor dit seizoen, van onze vaste reporter Crea Gea.

Team 3 van teamcaptain Peter Jager, had tegen het nog puntloze De Kieviten 2 de kans om het degradatiespook nog te verdrijven, maar dan moest er wel ruim gewonnen worden op bezoek bij gastvrouw/heer Putten 1, dat al was uitgespeeld.
Een spannende strijd dus om de plekken 2, 3 en 4. Wie handhaaft zich en wie is het 'haasje'.
De andere wedstrijd in deze poule eindigde voor De Zandvoortse 2 tegen de kampioen Heemskerkse 1 in 1-21. Dus het totaal aantal matchpunten voor de drie gelijk geëindigde teams (Weesp, Putten en De Zandvoortse) was beslissend.
Hoe dat is afgelopen vertelt het verslag (zie bijgaand) van teamlid Martijn.

Team 4 tenslotte, van teamcaptain Beat Scheidegger, kon als gastheer de rode lantaarn al niet meer overdragen aan één van de andere poulegenoten en zich dus volledig richten op de strijd om de Fred Looijer Cup van zaterdag 7 juni.
De wedstrijden in deze poule, in Weesp, werd een strijd om de plekken 2 of 3 in de poule, tussen AMVJ 2 en Ockenburgh 1. AMVJ 2 moest dan wel een resultaat halen tegen kampioen Mariënweide 1 en Ookmeer 2 moest dan winnen van Ockenburgh 1. Helaas voor AMVJ 2 (verlies met 7-15) en de winst van Ockenburgh 1 op Ookmeer 2 met 17-5, viel het kwartje net de verkeerde kant op.

Samenvattend is gebleken dat onze teams 1, 2 en 3 niet genoeg kwaliteit in huis hebben om zich op hoofdklasse niveau te kunnen meten, laat staan meedoen om de prijzen.

Jammer, maar met plezier en mooi weer spelen is vaak belangrijker dan winnen, zullen we maar zeggen.
Volgend seizoen spelen al onze teams weer op het ‘vertrouwde' niveau van de 1e klasse of misschien wel in de 2e klasse.
Dit is afhankelijk van het aantal ingeschreven teams op dat moment.

Hans van Santen, NGF Coördinator

PS

Zaterdag 7 juni vindt de strijd om de Fred Looijer Cup plaats. De start is om 14.00 uur (ontvangst vanaf 13.00 uur) en is alleen toegankelijk voor de deelnemers/deelneemsters en reserves aan de NGF Voorjaarscompetitie. Na afloop is er een BBQ.

Laatste competitiedag Team 1

Vrijdag 2 mei was onze laatste competitiedag.
De hoofdklasse was toch iets te hoog gegrepen voor ons.
We zijn als laatste geëindigd. Dat was dus minder leuk. De singles hebben we allemaal verloren. De dubbels gingen beter, 1 gewonnen, 1 gelijkspel en 1 verloren. Maar wat wel leuk was, waren de banen. We hebben alle wedstrijden op leuke par 3 banen gegolft en ook nog zonder sportvelden.

Vrijdag waren we te gast in Swifterbant, bij ShortGolf Flevoland, met 18 holes. Tijdens de dubbels werden we overvallen door een onweersbui met hevige regen. Charl en ik waren net op de meest verre hole van het clubhuis.
Geen van ons vieren durfden het aan om naar het clubhuis te lopen in zo’n onweersbui. We werden gelukkig door een buggy opgehaald. In het clubhuis moesten we wachten tot de bui voorbij was. Daarna konden we de wedstrijd afmaken. Al met al toch weer een leuke dag.

Aaltje Snijder

Nul

Hoopvol schreef NGF Coördinator Hans van Santen vorige week in zijn verslagje dat hij hoopte dat Team 2 van Weesp de hatelijke 0 van het scorebord kon vegen in hun laatste wedstrijd tegen het Oegstgeester 1 team op de baan van de Kieviten in Wassenaar.
Niet gelukt dus. We hebben er alles aan gedaan, maar helaas zijn wij roemloos ten onder gegaan.
De uitslag van deze wedstrijd: 22-0!

Anders dan vorig jaar, toen wij in de stromende regen onze tassen parkeerden bij het oude clubhuis, was het dit jaar mooi golfweer. Een wolkje hier en daar maar ook zon en soms een klein briesje.

Na de hartelijke ontvangst in het nieuwe clubhuis van de Kieviten (dat ook door de hockey- en tennisafdeling van De Kieviten gebruikt wordt) werden we begeleid naar de verschillende holes (Shotgun start).
Op deze baan is het altijd even puzzelen hoe je moet lopen en waar je moet wachten, omdat er verschillende holes elkaar kruisen en daar niet goed zicht is. Een complexe bedoening.

Vandaag speelden, Yvonne, Gea, Bram, Herman, Guus en Gerard. Sommigen van ons hadden best lekker gespeeld, maar zoals in een eerder verslag ook al opgemerkt, de tegenstanders (hoofdklasse) waren dit seizoen gewoon een (paar) maatje(s) te groot voor ons.

Na afloop hebben we op het riante terras de ups en downs van de dag besproken onder het genot van een biertje en de bitterballen.
Verder kreeg elke deelnemer een leuke zomerplant van de gastheer/vrouw uitgereikt. Een leuk gebaar, maar een schrale troost.
Daarna werd het weer tijd om de file in te duiken. Volgend jaar beter!

Gea Noë

Laatste speeldag Team Weesp 3

Op onze laatste speeldag waren we te gast bij de Puttense Golfclub in, je raad het natuurlijk al, Putten op de Veluwe.
In een stralend zonnetje werden we gastvrij ontvangen in hun leuke clubhuis. Nadat de flights waren ingedeeld konden we even inslaan of putten. Sommigen van ons maakten daar gebruik van, maar ondergetekende niet want misschien liggen je mooiste slagen dan op de driving range of op de putting green in plaats van in de baan.

Via 'Shotgun' startten we om 10.30 uur voor de singles en rond 12.30 uur voor de greensomes.
Op een leuke en uitdagende baan speelde ons team een goede wedstrijd tegen de Kieviten 2 uit Wassenaar, wat uiteindelijk resulteerde in een 12 tegen 10 zege.
Het was een spannende, maar sportieve wedstrijd van twee gelijkwaardige teams. Onze overwinning hebben wij mede te danken aan de aanwijzingen van Tini, want zij was de caddie van Ben.

Het stond voor de wedstrijd al vast dat de Heemskerkse 1 de poule winnaar zou worden met hun ijzersterke team dat alle wedstrijden als eerste beëindigde. Onze felicitaties van Tini, Hermi, Peter, Ad, Ben, Driekes en Martijn gaan dan ook naar hen.

Voor ons team resulteerde slechts een 4e plaats wat inhoud dan we degraderen en volgende jaar weer in de 1e klasse spelen. Geen van onze spelers is daar rouwig om want die klasse past beter bij ons spelniveau.
De einduitslag van onze poule is geworden:

  • De Heemskerkse 1
  • De Zandvoortse 2
  • Putten 1
  • Golfvereniging Weesp 3
  • De Kieviten 2

We hebben niet gewonnen, maar wel een heel leuke tijd met elkaar gehad. Tini en Ben gaan ons verlaten want ze gaan verhuizen naar 'het land van Bartje'.

Zonder iemand te kort te doen wil ik onze captain Peter bedanken voor zijn fijne wijze van organiseren. Ik hoop dat hij volgende jaar weer onze captain is.


Martijn van den Berg

Gerelateerde berichten

Zonnige eerste Herenmiddag

Met alweer een schitterende dag in dit krankzinnig mooie voorjaar begonnen we op 12 mei om 13.00 uur met 26 heren aan de stableford-wedstrijd. Het was een dure dag voor de vereniging, want er werden maar liefst 10 birdies geslagen. Onderaan zie je de namen.

22 mei 2025

Americaans

Het zat er aan te komen. En we hebben er lang op moeten wachten. Het spelletje ‘Americaans’. Een uitdagende spelvorm. Degene die de meeste punten had zou, het aantal punten in dollars krijgen uitbetaald. Dat wil zeggen; zo had ik het verstaan. Het bleek echter anders in elkaar te steken. In de flight per hole 6 punten verdelen. De rest moet je maar opzoeken op het internet. Wel bleek dat Peter Janneman 3 birdies had geslagen en het bij de heren bijna had gewonnen. Gaat hij het de volgende Instuif beter doen? En hoe voelt het om zoveel vogeltjes te slaan? Hoe kwam Driekes aan zoveel punten? Benieuwd geworden naar de antwoorden op deze vragen? Kom dan volgende keer mee doen bij de Instuif of schrijf je in bij een van de wedstrijden waarbij meedoen belangrijker is.

22 mei 2025

Een heel gerekenerij

Het is Woensdag 21 mei 10.00 uur. Tijd om naar de golfbaan te gaan, want het is instuiftijd.Om 10.20 uur staan ongeveer 30 golfers met spanning te wachten op de spelvorm, die de heren Fred en Peter, bedacht hebben.Tot ieders schrik was er een soort Amerikaans concept bedacht. Met z'n drieën gingen we de baan in, voor iedere hole waren 6 punten te verdelen. Dat was een heel gerekenerij. Uiteindelijk is er toch een winnaar uitgekomen, ondergetekende was de gelukkige. Mijn dank gaat uit naar mijn flightgenoten, Silvia (deed voor het eerst mee) en Ruud, zij hebben mij naar grote hoogt gebracht. Volgende week zien we elkaar weer. Hopelijk minder ingewikkeld. Veel golf plezier, Tiny Scholten

22 mei 2025
Bekijk alle nieuwsartikelen