De instuif van 21 augustus

20 augustus 2024
Instuif

Na een lange tijd niet meer meegedaan te hebben met de instuif vandaag eindelijk weer van de partij. Het was leuk om zoveel oude bekenden te zien.
Een mooie dag om te golfen: niet te warm, blauwe lucht en af en toe een wolk, prachtige Hollandse luchten. Wel een harde wind. Waren er daarom zoveel birdies?

Vandaag 30 instuivers. De organisatie was in handen van Loes en Wien Philips en zij kozen deze keer voor een vossenjacht, speelvorm Strokeplay max. 5. Na afloop van de wedstrijd kreeg elke deelnemer een kopie van de kaart van de vos.
Had je het zelfde aantal slagen als de vos dan verdiende je twee punten. Eén slag meer of minder dan de score van de vos: één punt. Alle overige scores leverden niets meer op.

De uitslag

Bij de heren sloeg Peter Janneman de bal het dichts bij de pin. De dames neary werd niet geslagen.

Birdie balletjes voor: Gerard Stevens, Sjoerd Bron, Wim Vinju, Roy Bihari, Peter Janneman, Corrie Brandt, Wilfried Meun, Peter Roest en Jacqueline Dudink.

Dames
Drie dames eindigden met 18 punten:
Rosa Mendia, Jacqueline van de Linden en Jacqueline Dudink

Heren
22 punten Pim Reinders
21 punten Eddie de Groot
19 punten Paul Baarbé

Bedankt Loes en Wien!

Tot de volgende keer.

Wil van Horssen

Gerelateerde berichten

Team 4 volop in de strijd om de poulewinst

Team 1 van ondergetekende teamcaptain is, ook na de tweede wedstrijd, nog niet echt goed op dreef. De routiniers zijn nog wat "roestig", getuige de individuele scores van respectievelijk 9, 9, 12 en 17 Stablefordpunten. Bemoedigend voor de komende 2 wedstrijden is dan wel weer dat bij de Greensomes de scores hoger lagen dan bij de individuele scores. Maar dat het wedstrijdritme vanaf het begin van de wedstrijddag moeten worden gehaald is wel duidelijk, want net als vorige week waren de Greensome scores (ietsje) beter dan de scores in de Singles met respectievelijk 10 en 18 Stablefordpunten later op de dag. Dit gegeven zal moeten worden bevestigd in de nog 2 resterende wedstrijden, te beginnen komende woensdag de 21e bij Soestduinen 1 en vervolgens op de thuisbaan bij Waterland de 28e oktober. De voorlopige 2e plaats geeft nog steeds niet de werkelijke kracht van dit team weer, dus mannen probeer er woensdag vanaf het begin te staan en niet pas op het laatst moment (aan de bar :)), als alles al gespeeld is. Bijgaand het verslag van de 2e dag van ondergetekende.

22 oktober 2026

De eerste competitie van de NGF Najaarscompetitie 2026

Team 1 van ondergetekende teamcaptain is wat onwennig aan de 1e wedstrijd begonnen, gelet op de matige Single scores van respectievelijk 8, 11, 12 en 13 Stablefordpunten. Maar dat ze toch redelijk snel weer het wedstrijdritme hebben opgepakt, blijkt uit de scores in de daarop volgende Greensome scores van respectievelijk 15 en 20 Stablefordpunten later op de dag. Dit geeft de burger moed voor de nog 3 overige wedstrijden, te beginnen komende woensdag bij Putten en vervolgens via Soestduinen (21 oktober) naar de thuiswedstrijd op de Par-3 Hazenlus op Waterland de 28e oktober. De voorlopige 3e plaats is absoluut niet de plek waar dit team behoort te staan. Bijgaand het relaas van ondergetekende.

12 oktober 2026

Wedstrijdverslag: ABC Zeegersloot - zaterdag 15 augustus

Op zaterdag 15 augustus werd de ABC gespeeld op de schitterende baan van Golfclub Zeegersloot. Het weer deed mee als grillige tegenstander: niet te heet, maar wel zinderend onvoorspelbaar. Twee forse stortbuien troffen het veld, en door het ontbreken van regenkleding en paraplu’s kwamen we enigszins meer of minder nat aan op hole 19. Zo fris als we aan de start stonden, zagen we er na afloop bijna verzopen uit. Desalniettemin heerste er een gezonde strijd en er werd geconcentreerdgewerkt om iedere bal op de juiste plek te krijgen. De eerste tee begon onder een licht bewolkte lucht, een mooi moment om alle teams op de foto vast te leggen. Defairways waren getroffen door de droogte, zagen geel met nog wat groene plekken. Gelukkig mocht er op de fairway geplaatst worden. De tee-boxen en de putting greens lagen er echter fantastisch en groen bij. De baan ligt mooi in een parkachtig landschap met mooie doorkijkjes.

16 augustus 2026
Bekijk alle nieuwsartikelen