Categorieën
Een nieuwe lichting?
Een nieuwe lichting betekent letterlijk: dat je weet dat er meer in zit maar dat het er nog niet uitgekomen is.
Zo ook op het eerste Debutantentoernooi van dit jaar. Aan de start verschenen 14 deelnemers, enkelen hadden vorig jaar al meegedaan, maar toch weer een aantal nieuwe gezichten.
Altijd leuk om wat wedstrijdervaring op te doen en gratis was tips en aanwijzingen te krijgen voor je aanstaande golfcarrière.
Na de uitgebreide uitleg van organisatrice Yvonne Tuin, onder andere over golfregels, etiquette en andere zaken in de baan, gingen de deelnemers Shotgun (ook een nieuwe term voor beginners) van start.
Onder weersomstandigheden die het beste te betitelen zijn als herfst en ook een nogal vochtige baan (zwak uitgedrukt) begonnen de wankele schreden op wedstrijd-niveau. Toch altijd wel weer een dingetje als je dat niet gewend bent. Daar zijn deze wedstrijdjes dan ook precies voor bedoeld.
In de flight die ik mocht begeleiden verliep alles op rolletjes, alleen was dat aan de stablefordpunten niet echt te merken. Volgende keer beter. Wel waren we als eerste binnen.
Het was even wachten op de rest van het gezelschap, maar na het tellen van de scorekaart met de deelnemers (ja echt nog ouderwets stableford tellen en niet via de golfapp) kon Yvonne beginnen aan het controleren van de kaarten met daarna de prijsuitreiking. Hieronder het resultaat.
Dames
1. Annette van der Goes: 17 stbf punten
2. Tineke Hoogland: 15 stbf punten
3. Jacqueline Dudink: 15 stbf punten (hogere hcp)
Heren
1. Rainier Rietschoten: 19 stbf punten
2. Henk Wierenga: 19 stbf punten (hogere hcp)
3. Jeroen Deben: 12 Stbf punten
En daarna natuurlijk lekker napraten en even kennismaken met mensen die je nog niet gesproken had, drankje erbij en dan tevreden naar huis. Kortom, het geeft het gevoel dat je weer een goede daad hebt verricht.
Voor diegenen onder ons die nog beginners zijn of hoge handicappers en dit ook eens mee willen maken: de volgende editie is op zaterdag 13 juli!
Gea Noë
Gerelateerde berichten
Dapper!
Meer dan 20 dappere golfers kwamen zaterdag 1 november opdraven om de 1e wintercupwedstrijd te spelen.
Het zit er weer op. De NGF Najaarscompetitie 2025
Team 1 van captain Gert Weijman kon de hatelijke 0 wedstrijdpunten na de 3e wedstrijddag ook op deze slotdag niet wegpoetsen. Het onzalige idee van vorige week, om alle golftassen met inhoud op marktplaats te zetten, vinden we echter toch wel wat voorbarig met nog enkele verenigingswedstrijden in het verschiet (Wintercup op 1 november en de Putting Contest op 15 november).
Nog veel om voor te strijden op de slotdag van de Najaarscompetitie
Team 1 van captain Gert Weijman kon wederom geen punten bijschrijven, maar om nou meteen je uitrusting aan te bieden op marktplaats, met nog een wedstrijd te gaan, is wat erg pessimistisch. De rode lantaarn, als ultiem doel voor deze jaargang 2025, kan nog worden ontlopen. Gert en teamgenoten “go for it“ komende woensdag op bezoek bij AMVJ 1 in Amstelveen. Voor het ooggetuige verslag van afgelopen woensdag verwijs ik jullie naar het onderstaande.
