Texas scramble in onstuimige omstandigheden

5 oktober 2025
Weesper Texas Scramble

Zaterdagavond, 19.00 uur.

Gert en ik zitten thuis lekker op de bank, met voor het eerst dit najaar de open haard aan. Rozig blikken we terug op de wedstrijd van vandaag, een dag die voor de wedstrijdcommissie eigenlijk begin deze week al begon.

Niet met het opstellen van de startlijst voor onze Texas Scramble (dat kunnen we immers met onze ogen dicht) en ook niet met het bedenken van een leuke activiteit voor ‘flight 10’ want daar draaien we onze hand niet voor om. De échte spanning zat ‘m deze week in iets anders: het weer!

Minstens 10 verschillende weerapps zijn geraadpleegd. Wordt het storm, regen, zon of alles tegelijk? NOS.nl waarschuwde voor storm Amy en het KNMI gaf code geel af; talloze evenementen door heel het land werden afgelast. Maar de meeste apps gaven forse regen in de ochtend en avond aan maar een grotendeels droge middag. Dus dat klonk prima en wij gingen gewoon door.

Het weer voorspellen is blijkbaar niet gemakkelijk want het viel het nogal tegen. Naast de stevige wind kregen we in de middag ook nog een paar pittige buien en zelfs hagelstenen om de oren. Toch liet niemand zich kennen. Er werd dapper doorgespeeld, met heel veel parren en birdies waarover het gejuich dwars door de regen heen klonk. Petjes vlogen weg, karren waaiden om en scorekaarten vlogen hier en daar een boom in maar de sfeer bleef goed, waarschijnlijk ook omdat iedereen wist dat met elke slag hole 19 dichterbij kwam.

Gelukkig kon je soms schuilen, zoals bij hole 5B (het leshok bij de driving range). Daar kon je even droog staan en met aanwijzingen van Trudy meedoen aan de chipping contest. Drie balletjes in een véél te klein netje chippen: een uitdaging voor velen, maar niet voor Henk Wierenga. Hij schoot ze er alle drie moeiteloos in!

Samen met Liesbeth en Roland vormde hij dan ook het winnende team van de chipping contest. Als prijs ontving dit team elk twee chocoladeletters: de T van Texas en de S van Scramble.

De uitslag van het TS toernooi zonder handicapverrekening:

· Eervolle vermelding: Bert, Desiree en Diana (69-39, 34 op de laatste 9)

· Bijna tweede: Martijn, Ad, Hermi en Tiny ((59-39, 32 op de laatste 9)

· Net niet gewonnen: Ernst, Digna, Martin en Cocky (62-38)

· Wél gewonnen: Liesbeth, Henk en Roland (56-36)

Dat was mooi maar echte kampioen ben je natuurlijk als je het red zónder handicapverrekening. Teams als Gerard/Sjoerd/Peter/Jacqueline (55) en Monica/Joost/Roy/Kees (ook 55) zaten er dicht tegenaan maar uiteindelijk ging de winst naar het kampioensteam Paul/Peter/Kees/Barry, die met een knappe 54 slagen alle moeilijkheden van vandaag hadden getrotseerd.

Team UP verzorgde vlot de drankjes en op elke tafel warme hapjes. Wat een heerlijke nazit was het verder met al die leuke mensen en natuurlijk de bekende verhalen toen we eenmaal weer droog en warm waren en de waterballen, mislukte putts en natte voeten vergeten waren. Gelukkig kunnen we nog een paar van deze middagen tegemoet zien. Alleen hopelijk wel met beter weer.

Met dank aan Paul en Trudy voor de mede-organisatie

Astrid Bonefaas

Gerelateerde berichten

Geen enkele winst, dat hebben we sinds 2011 niet meer meegemaakt!

Afgelopen vrijdag op 1 mei, de dag van de arbeid, was niet besteed aan alle vier de NGF competitie teams van Golfvereniging Weesp. Vaste reporter Astrid heeft de ervaringen van haar Team 1 weer aan een haarfijne analyse onderworpen op deze voorlaatste wedstrijddag. Trek zelf uw conclusies in onderstaand verslag. Team 2 had Gerard niet alleen als speler, maar ook als verslaggever naar Gooise afgevaardigd. Hij heeft de ervaringen voor jullie treffend aan het papier toevertrouwd. De bijgaande foto toont een onverschrokken vastberadenheid voor de laatste wedstrijd op de mooie baan bij Schaerweijde in Zeist. Team 3 had voorzien in een verslaggever (Martijn) die er geen doekjes om windt als het om de prestatie van zijn team gaat. Aan de foto te zien na afloop was de teleurstelling van korte duur. Team 4 van Beat, koploper sinds het begin van de competitie, is het team dat wel de grootste domper te verwerken kreeg. Ook hier ontbreekt de wekelijkse foto met de samenstelling van het team niet. Alleen een wonder kan de jongens van Beat nog aan een poulewinst helpen, want zij zijn gastheer op de laatste wedstrijddag aankomende vrijdag in Amsterdam-Noord. Tot volgende week, wanneer de teams hun laatste wedstrijden spelen. Weesp 1 reist naar Nieuwveen (bij poulewinnaar Liemeer 1) om daar tegen Zeegersloot 2 op de valreep nog de eerste wedstrijdpunten bij te schrijven. Weesp 2 gaat naar Zeist (bij Schaerweijde 2) om tegen directe concurrent Gooise 2 nog een laatste gooi te doen om de felbegeerde 2e plaats in de poule. Weesp 3 maakt de verre reis naar Tilburg (bij Prise ‘d Eau 3) om het daar op te nemen tegen Ockenburgh 2, die de ranglijst aanvoert en te laten zien dat afgelopen vrijdag een éénmalige “day off” was. Weesp 4 kan als gastheer in Amsterdam-Noord geen punten meer toevoegen aan hun totaal, maar nog wel stilletjes hopen op het “mirakel van Waterland”.

5 mei 2026

3e speeldag geeft de verhoudingen in de poules al meer weer!

Afgelopen vrijdag de 24e april was het de beurt aan Team 1 van Gert Weijman om de “thuiswedstrijd” bij Golfbaan Waterland in goede banen te (bege)leiden. Vaste reporter Astrid heeft de ervaringen van team 1 geanalyseerd en opgeschreven. Ook is dit weer goed om te weten voor Beat, die zijn “thuiswedstrijd” op 8 mei nog tegoed heeft. Team 2 van Hans maakte deze week de reis naar Wassenaar, onder de rook van de residentie, om daar de degens te kruizen met de nog puntloze “rode lantaarn” drager Schaerweijde 2 uit Zeist. Hans zelf heeft, bij gebrek aan een vrijwilliger uit zijn team, de onderstaande feiten genoteerd. Team 3 van Peter Jager was te gast in Den Haag op de mooie bosbaan van Ockenburgh 2 en speelde tegen Oegstgeester 2. Verslaggeefster deze week was Sandra Dijkman, die een pakkend verhaal vergezeld liet gaan van een sfeeropname van na de wedstrijd. Team 4 van Beat, wel weer als laatste in de rij, maar zeker niet het minst presterende team. Die hebben een “Comedy Capers” opgevoerd bij Olympus in Abcoude, wat ze bijna fataal werd. Al de wetenswaardigheden daaomtrent worden jullie uit de doeken gedaan door the teamcaptain hemzelf. Helaas geen triomfantelijke foto deze week. Veel plezier maar weer met het lezen van de verslagen, die voor jullie met veel overgave aan het papier zijn toevertrouwd. Tot volgende week, wanneer de teams hun derde of zelfs al vierde en laatste wedstrijd spelen.

28 april 2026

Eerste aftekening van de krachtsverhoudingen al zichtbaar!

Afgelopen vrijdag de 17e april was het de beurt aan Team 3 van Peter Jager om de “thuiswedstrijd” bij Golfbaan Waterland in goede banen te (bege)leiden. Hermi heeft de ervaringen van haar team aan het papier toevertrouwd. Ook is dit goed om te weten voor Gert en Beat, die hun “thuiswedstrijd” nog tegoed hebben. Team 1 van Gert ging op bezoek bij Zeegersloot 2 in Alphen a/d/ Rijn en had als tegenstander Ter Specke 1. Hoe dat is afgelopen kan je lezen in het ooggetuige verslag van vaste reporter Astrid, onderaan deze introductie. Team 2 van Hans maakte de reis naar Uithoorn, onder de rook en het lawaai van Schiphol, om daar topfavoriet Groen Geel 2 uit Wassenaar te bestrijden. Hoe dat is afgelopen kan je lezen in het ooggetuige verslag van de teamcaptain zelf. Tenslotte natuurlijk Team 4 van Beat, die de goede “fibe” van vorige week tegen Uithoorn 1 in Oegstgeest een passend vervolg wilde geven. Teamgenoot Paul Baarbé pakte deze week de pen op om verslag te doen. Goed geregeld, iedere week een andere reporter Beat ! Oh ja, het is een gewoonte geworden dat het spelende team van Beat op de foto wordt gezet ☺. Veel leesplezier maar weer met het lezen van de verslagen, die voor jullie met veel overgave aan het papier zijn toevertrouwd. Tot volgende week, wanneer de teams hun derde wedstrijd spelen in respectievelijk Amsterdam-Noord (“thuiswedstrijd’” op Golfbaan Waterland door Team 1 van Gert), Wassenaar (Team 2 van Hans tegen Schaerweijde 2), Den Haag (Team 3 van Peter tegen Oegstgeester 2) en Abcoude (Team 4 van Beat tegen ’t Jagerspaadje 1).

21 april 2026
Bekijk alle nieuwsartikelen