Dapper!

4 november 2025
Wintercup

Meer dan 20 dappere golfers kwamen zaterdag 1 november opdraven om de 1e wintercupwedstrijd te spelen.

Dapper, omdat de weersvoorspellingen abominabel waren. Er was nog een beetje hoop dat het op de starttijd om 13.00 uur droog zou zijn. Zelfs een kwartiertje uitstel hielp niet want het regende gestaag door. Dat was het sein voor de grote verkleedpartij. Regenbroeken en jassen werden tevoorschijn gehaald, paraplu’s geïnstalleerd en andere noodzakelijke voorzieningen getroffen.

Desalniettemin gingen we vol goede moed van start. Als altijd weer met gezellige flights. Samen met Martijn van den Berg en Coos de Nijs mocht ik mijn rondje doen.

Helaas was het niet mijn dag. Briljante slagen weer verknoeid met slechte chips of putts.

Maar dat mocht de pret niet drukken, want halverwege de wedstrijd werd het droog en kwamen een waterig zonnetje tevoorschijn, heel even maar, dat wel.

Terug in het clubhuis kwamen de sterke verhalen weer over tafel en voorzien van een lekker drankje en een royale portie bittergarnituur (foutje in de keuken) was het wachten op de prijsuitreiking.

Te winnen was een leuk winterprijsje. Bestaande uit een groot pak chocomel, bus slagroom en een schattig flesje rum. Én een gratis Chocomel-muts!

Bij de dames was de prijs voor Jacqueline van de Linde (35 stbf.punten).

2e werd voor Desiree Overdiek (25 stbf.). Derde werd Wil van de Hoogen.

Bij de heren kwam de prijs terecht bij Martin Remeeus. Hij verliet de baan met 37 stbf. punten. Tweede plaats was voor Ad de Rijk (35 stbf. punten) en als derde eindigde Roland Tiemessen , eveneens met 35 punten.

Birdies werden gemaakt door Ad de Rijk, Roland Tiemessen (2x), Peter Janneman, Paul Baarbé en Martin Remeeus.

Ondanks de natte boel was het weer een gezellig middag. Hou voor een eventuele volgende wintercupwedstrijd de Nieuwbrief in de gaten!

Gea Noë

Gerelateerde berichten

Geen enkele winst, dat hebben we sinds 2011 niet meer meegemaakt!

Afgelopen vrijdag op 1 mei, de dag van de arbeid, was niet besteed aan alle vier de NGF competitie teams van Golfvereniging Weesp. Vaste reporter Astrid heeft de ervaringen van haar Team 1 weer aan een haarfijne analyse onderworpen op deze voorlaatste wedstrijddag. Trek zelf uw conclusies in onderstaand verslag. Team 2 had Gerard niet alleen als speler, maar ook als verslaggever naar Gooise afgevaardigd. Hij heeft de ervaringen voor jullie treffend aan het papier toevertrouwd. De bijgaande foto toont een onverschrokken vastberadenheid voor de laatste wedstrijd op de mooie baan bij Schaerweijde in Zeist. Team 3 had voorzien in een verslaggever (Martijn) die er geen doekjes om windt als het om de prestatie van zijn team gaat. Aan de foto te zien na afloop was de teleurstelling van korte duur. Team 4 van Beat, koploper sinds het begin van de competitie, is het team dat wel de grootste domper te verwerken kreeg. Ook hier ontbreekt de wekelijkse foto met de samenstelling van het team niet. Alleen een wonder kan de jongens van Beat nog aan een poulewinst helpen, want zij zijn gastheer op de laatste wedstrijddag aankomende vrijdag in Amsterdam-Noord. Tot volgende week, wanneer de teams hun laatste wedstrijden spelen. Weesp 1 reist naar Nieuwveen (bij poulewinnaar Liemeer 1) om daar tegen Zeegersloot 2 op de valreep nog de eerste wedstrijdpunten bij te schrijven. Weesp 2 gaat naar Zeist (bij Schaerweijde 2) om tegen directe concurrent Gooise 2 nog een laatste gooi te doen om de felbegeerde 2e plaats in de poule. Weesp 3 maakt de verre reis naar Tilburg (bij Prise ‘d Eau 3) om het daar op te nemen tegen Ockenburgh 2, die de ranglijst aanvoert en te laten zien dat afgelopen vrijdag een éénmalige “day off” was. Weesp 4 kan als gastheer in Amsterdam-Noord geen punten meer toevoegen aan hun totaal, maar nog wel stilletjes hopen op het “mirakel van Waterland”.

5 mei 2026

3e speeldag geeft de verhoudingen in de poules al meer weer!

Afgelopen vrijdag de 24e april was het de beurt aan Team 1 van Gert Weijman om de “thuiswedstrijd” bij Golfbaan Waterland in goede banen te (bege)leiden. Vaste reporter Astrid heeft de ervaringen van team 1 geanalyseerd en opgeschreven. Ook is dit weer goed om te weten voor Beat, die zijn “thuiswedstrijd” op 8 mei nog tegoed heeft. Team 2 van Hans maakte deze week de reis naar Wassenaar, onder de rook van de residentie, om daar de degens te kruizen met de nog puntloze “rode lantaarn” drager Schaerweijde 2 uit Zeist. Hans zelf heeft, bij gebrek aan een vrijwilliger uit zijn team, de onderstaande feiten genoteerd. Team 3 van Peter Jager was te gast in Den Haag op de mooie bosbaan van Ockenburgh 2 en speelde tegen Oegstgeester 2. Verslaggeefster deze week was Sandra Dijkman, die een pakkend verhaal vergezeld liet gaan van een sfeeropname van na de wedstrijd. Team 4 van Beat, wel weer als laatste in de rij, maar zeker niet het minst presterende team. Die hebben een “Comedy Capers” opgevoerd bij Olympus in Abcoude, wat ze bijna fataal werd. Al de wetenswaardigheden daaomtrent worden jullie uit de doeken gedaan door the teamcaptain hemzelf. Helaas geen triomfantelijke foto deze week. Veel plezier maar weer met het lezen van de verslagen, die voor jullie met veel overgave aan het papier zijn toevertrouwd. Tot volgende week, wanneer de teams hun derde of zelfs al vierde en laatste wedstrijd spelen.

28 april 2026

Eerste aftekening van de krachtsverhoudingen al zichtbaar!

Afgelopen vrijdag de 17e april was het de beurt aan Team 3 van Peter Jager om de “thuiswedstrijd” bij Golfbaan Waterland in goede banen te (bege)leiden. Hermi heeft de ervaringen van haar team aan het papier toevertrouwd. Ook is dit goed om te weten voor Gert en Beat, die hun “thuiswedstrijd” nog tegoed hebben. Team 1 van Gert ging op bezoek bij Zeegersloot 2 in Alphen a/d/ Rijn en had als tegenstander Ter Specke 1. Hoe dat is afgelopen kan je lezen in het ooggetuige verslag van vaste reporter Astrid, onderaan deze introductie. Team 2 van Hans maakte de reis naar Uithoorn, onder de rook en het lawaai van Schiphol, om daar topfavoriet Groen Geel 2 uit Wassenaar te bestrijden. Hoe dat is afgelopen kan je lezen in het ooggetuige verslag van de teamcaptain zelf. Tenslotte natuurlijk Team 4 van Beat, die de goede “fibe” van vorige week tegen Uithoorn 1 in Oegstgeest een passend vervolg wilde geven. Teamgenoot Paul Baarbé pakte deze week de pen op om verslag te doen. Goed geregeld, iedere week een andere reporter Beat ! Oh ja, het is een gewoonte geworden dat het spelende team van Beat op de foto wordt gezet ☺. Veel leesplezier maar weer met het lezen van de verslagen, die voor jullie met veel overgave aan het papier zijn toevertrouwd. Tot volgende week, wanneer de teams hun derde wedstrijd spelen in respectievelijk Amsterdam-Noord (“thuiswedstrijd’” op Golfbaan Waterland door Team 1 van Gert), Wassenaar (Team 2 van Hans tegen Schaerweijde 2), Den Haag (Team 3 van Peter tegen Oegstgeester 2) en Abcoude (Team 4 van Beat tegen ’t Jagerspaadje 1).

21 april 2026
Bekijk alle nieuwsartikelen